Logo Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli
Powróć do: strona główna

Deklaracja dostępności

Wstęp

Urząd Miasta i Gminy 2ClickPortal zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://portal.2clickportal.pl.

Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji dostępności: 2022-02-01

Informacje zwrotne i dane kontaktowe.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Mirosław Sobieraj, biuro@2clickportal.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48612229155. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Centrum Aktywności Seniora znajduje się w lokalizacji, która zapewnia dostępną infrastrukturę drogową (bliskość komunikacji miejskiej,  dobrze oznaczone przejścia dla pieszych z sygnalizacja wizualną i głosową oraz dostępnymi ciągami chodników zaopatrzonych również w pochylnie. Infrastruktura dookoła budynku jest odpowiednio utwardzona i odwodniona. Kratki i studzienki ściekowe nie wystają znacząco ponad powierzchnię chodników.  Podjazd do budynku jest oznaczony dwukolorowa kostką brukową ułatwiającą nawigację dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Pochylnie są odpowiednio szerokie,  wyprofilowane, i wyposażone (tam gdzie to konieczne) w barierki. Powierzchnie pochylni są wykonane z materiału antypoślizgowego.

Lokal oferuje dwa wejścia: oba wyposażone są w windę, wejście od strony dziedzińca wyposażone jest w podjazd. Drzwi wejściowe są lekkie, kontrastowe, odpowiednio szerokie dla wózków inwalidzkich. Położenie wejść względem wewnętrznych narożników jest odpowiednie.
Za drzwiami wejściowymi znajduje się odpowiednio przestronna przestrzeń manewrowa. Wejścia nie posiadają znaczących progów. klamki oraz uchwyty są dostępne. Windy w budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wnętrza lokalu w przestrzeniach ogólnodostępnych nie posiadają progów. Drzwi wewnętrzne są odpowiednio szerokie i kontrastowe zwłaszcza w sferach przeznaczonych dla osób 
z niepełnosprawnościami. Posiadają dostępne uchwyty. W większości zachowane są odpowiednie przestrzenie manewrowe przez i za drzwiami. Lokal nie posiada niepotrzebnych pochyłości  
i progów w ciągach komunikacyjnych. Są one szerokie, posiadają odpowiednią przestrzeń manewrową za i przez zakrętami. Są wolne od przeszkód w skrajni pionowej i poziomej. Podłogi charakteryzują się antypoślizgową powierzchnią, nie powodująca oślepienia w razie odbicia światła. Grzejniki, wieszaki i inne elementy które mogłyby wystawać i powodować kolizje są
w ciągach komunikacyjnych zabezpieczone osłonami. Przestrzeń jest otwarta, pozbawiona nadprogramowych schodów i przeszkód. Znajdują się tu miejsca do odpoczynku w razie konieczności. Elementy instalacji elektrycznej znajdują się na dostępnej wysokości, są widoczne na ścianach i nieskomplikowane. Oświetlenie jest równomierne i nie powodujące oślepienia.

Schody wejściowe posiadają pochylnię oraz optymalna wysokość i szerokość stopni. Pomieszczenia w budynku są dostosowane do obecności i poruszania się na wózku inwalidzkim.  
Sanitariaty i łazienki, zwłaszcza te przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, są dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Jest ich wystarczająca ilość.
W sytuacjach gdy jakiś element wyposażenia lokalu okaże się niedostosowany do specyficznych potrzeb klienta instytucja dysponuje wykwalifikowaną i gotową do udzielenia pomocy kadrą.

Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 listopada 2017 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. z 2017 r. poz. 2247

Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848